Ištirpęs deguonis (DO) yra vienas svarbiausių vandens kokybės rodiklių. Ištirpusio deguonies jutikliai IoT (daiktų internetas) naudojami siekiant tiksliai išmatuoti deguonies kiekį vandenyje ir realiuoju laiku perduoti rezultatus į centrinę duomenų bazę, debesiją arba vandens stebėjimo platformą. Ištirpęs deguonis reiškia laisvojo deguonies kiekį vandens telkinyje; deguonis yra gyvybiškai svarbus žuvų ir kitų vandens gyvybės formų išlikimui. Galimybė automatiškai ir tiksliai matuoti DO vandens telkinyje naudojant daiktų interneto įrangą turi nemažai privalumų, lyginant su tradiciniais metodais.

Kaip deguonis patenka į vandenį? Deguonis į vandens sistemą gali patekti keliais būdais, tačiau šie būdai paprastai skirstomi į paviršinę ir požeminę aeraciją. Deguonis iš atmosferos gali ištirpti ir susimaišyti vandens paviršiuje. Atmosferinės paviršinės aeracijos pavyzdžiai gali būti vėjas, trikdantis vandens paviršių, upelių, krioklių ar panašių vandens srautų judėjimas. Dumbliai ir kitos povandeninės žolės fotosintezės metu gamina deguonį ir išskiria jį į vandenį,

Deguonį naudoja žuvys, taip pat svarbios aerobinės bakterijos, galinčios suskaidyti vandenyje esantį maistinių medžiagų perteklių.


Koks yra tinkamas ištirpusio deguonies kiekis?

Ištirpęs deguonis yra labai svarbi sveikos vandens sistemos ar vandentakio sudedamoji dalis. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad DO lygis būtų optimalus. Vandenyje ištirpusio deguonies kiekis gali svyruoti nuo 0 iki 18 ppm (milijoninių dalių), o sveikoje vandens sistemoje DO turėtų būti apie 5-6 ppm. Vietos valdžios institucijos, aplinkosaugos agentūros ir komunalinių paslaugų įmonės privalo reguliariai matuoti DO kiekį. Žvejybos tvenkinių operatoriai ir žuvų ūkiai taip pat suinteresuoti palaikyti sveiką ištirpusio deguonies kiekį.





Ištirpusio deguonies sensorius

Optinė ištirpusio deguonies technologija pagrįsta liuminescencine optine technologija. OPTOD jutiklio matavimas patvirtintas pagal tarptautinį ASTM metodą D888-05. OPTOD jutiklis nereikalauja kalibravimo ir dėl itin mažos srovės suvartojimo tinkamas monitroingo sprendimams lauko sąlygomis . Nesuvartojant deguonies, ši technologija leidžia atlikti tikslius matavimus bet kokiomis aplinkybėmis, ypač esant labai mažai deguonies koncentracijai.



"Išmanusis" OPTOD jutiklis saugo kalibravimo ir istorijos duomenis jutiklyje. Tai leidžia naudoti "plug and play" sistemą be pakartotinio kalibravimo. Naudojant universalųjį Modbus RS485 protokolą, OPTOD galima prijungti prie duomenų kaupiklio, valdiklio, automato, ar nuotolinės sistemos...



LoRaWAN Gateway skirtas naudoti lauko sąlygomis 

UG67 yra tvirtas lauko LoRaWAN šliuzas, skirtas naudoti lauke.




Ištirpusio deguonies stebėjimo tvenkinyje žuvų ūkio tvenkinyje funkcinė schema



IoT Cloud platforma ir analizės sistema

"IoT Cloud" užtikrina neprilygstamą vertikalios integracijos su "LoRaWAN" jutikliais ir valdikliais lygį. Ji vizualizuoja lauko duomenis ir leidžia naudotojui stebėti ir valdyti nuotolinę intuityviame prietaisų skydelyje.